18 detsember, 2010

Toorvorstist ahjuroog

Retsept on pärit teisest blogist, mis on minu tähelepanu pälvinud. Kätrini kokkamispäevikust leidsin ahjuroa, mille koostisosasid vaadates sain aru, et see on midagi minu perele :)

2 pakki lambasooles toorvorste
1 kg kartulit
5 punast sibulat
9 küünt küüslauku
500 g tomateid
soola
õli
10 sl palsamiäädikat
värsket basiilikut


Kartul ja sibul lõigata sektoriteks. Küüslauk koorida ja noaga lihtsalt lamedaks suruda ning kartulite, sibulate juurde lisaks panna. Segada juurde sool ja palsamiäädikas. Mina lisasin ka õli, et toorained vormi külge kinni ei jääks. Viimasena lisasin üksteisest lahti lõigatud toorvorstid ja segasin kogu sisu korralikult veelkord läbi. 

(enne ahju panemist)

Kuigi Kätrini retseptis oli ära toodud ka kellaajad, siis mina kellast kinni hoida seekord ei saanud, kuna valmistasin ahjuroa oma kamina leivaahjus.

Segasin iga natukese aja tagant ja kontrollisin kartulite, vorstide valmidust. Kui vorstid olid pruunikama jume võtnud ja kartul pehme (ehk liigagi pehme), siis lisasin tomatid (mina lõikasin tomatid samuti sektoriteks), hakitud basiilikut ja panin vormi tagasi ahju oma 30 minutiks. 


Kui kõik koostisosad tundusid õiges valmidusastmes siis sai vorm lõplikult ahjust välja võtta.

Küll see oli hea, kuigi just pilt pole ehk suurem asi isuäratav :)

Minu suureks üllatuseks sai ahjuvormi sees olevat punast sibulat süües tunda vaid mõnusat magusat maitset ja tomat oli nii ära küpsenud, et seda ei olnud nähagi :) Kindlasti hakkan seda vormi tihemini tegema.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar